Przed podjęciem terapii odwykowej
Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, pierwsza konsultacja jest darmowa pamiętaj, że jesteśmy otwarci na wasze potrzeby i jesteśmy po to by wam pomóc!!!
Jak wybrać odpowiednią terapię odwykową??
Biorąc pod uwagę różne czynniki dotyczące osoby uzależnionej lub współuzależnionej oparliśmy nasz program o terapię:
- Terapię pobytową (od 5 tygodni)
- Terapię ambulatoryjną
- Terapię rodzinną
Terapia odwykowa pobytowa
Proces wyboru najlepszej terapii czy to alkoholowej, narkomanii i uzależnień behawioralnych problemów może być trudne. Jest tak wiele kuszących opcji aby po prostu wybrać dowolny obiekt. Niezbędne jednak jest aby poświęcić trochę czasu, by przejrzeć dostępne opcje. Znalezienie programu, który dobrze pasuje do Twojej indywidualnej sytuacji i preferencji zwiększa prawdopodobieństwo, na pozostanie w trzeźwości.
Jeśli jesteś osobą pracującą, lub prowadzącą własną działalność nie obawiaj się podjęcia kroku jakim jest terapia pobytowa, ze względu na swoją chorobę uzyskasz zwolnienie L4 na czas pobytu w naszym ośrodku, kontakt z lekarzem internistą i psychiatrą jest niezbędny ze względu na zdiagnozowanie problemu i ustalenie dalszej fazy leczenia.
Podczas długiego zażywania substancji psychoaktywnych, alkoholu, narkotyków w sytuacji zaprzestania zażywania mogą lecz nie muszą obejmować objawy odstawienne takie jak:
- Drgawki
- Padaczki
- Problemy z koncentracją
- Katar
- Drżenie
- Nudności
- Bóle głowy
- Udar mózgu
- Zmniejszenie apetytu
- Ciężkie zmęczenie
- Bezsenność
- Skurcze
- Szybkie bicie serca
- Napięcie mięśni i ból
- Halucynacje
- Pobudzenie
- Pocenie się
- Biegunka
- Otwarty umysł i niektóre chęci
- Buty w których można będzie wygodnie chodzić
- Papierosy, istnieje możliwość zostawienia depozytu
- Ubrania odpowiednie co do pory roku
- Rzeczy osobiste takie jak szczoteczka do zębów itp.
- Recepty i wypisy z placówek medycznych
- Żadnej broni jakiegokolwiek rodzaju
- Leków i środków medycznych nie przepisanych przez lekarza
- Płynów do płukania jamy ustnej lub cokolwiek
co może zawierać alk. - Narkotyków i alkoholu
- Zwolnienie L4 (jeśli konieczne)
- Wszystkie posiłki
- Pościel i ręczniki
- Badania krwii, morfologia, próby wątrobowe, HiV, HCV
- Transport z lotniska Katowice Pyrzowice
Terapia odwykowa Ambulatoryjna
Podobnie jak w terapii pobytowej, istnieją różne modele leczenia ambulatoryjnego. Przed rozpoczęciem programu terapii odwykowej ambulatoryjnej, pacjent umówi się z terapeutą na konsultację podczas której terapeuta będzie miał wgląd do indywidualnej oceny sytuacji pacjenta. Rodzaj uzależnienia, czas jej trwania, zobowiązania w zakresie ochrony zdrowia i życia wszystkie te czynniki mają wpływ do wyboru odpowiedniego programu terapii odwykowej. Programy ambulatoryjne różnią się długością, w zależności od potrzeb pacjenta. Niektóre programy mogą obejmować codzienne osiem godzin, podczas gdy inne mogą zawierać 2-3 godziny dziennie lub tygodniowo. Terapia ambulatoryjna wykorzystuje niektóre z tych samych metod leczenia jak terapia pobytowa:
Większość uczestników w programie ambulatoryjnym będą zobowiązane do podjęcia testów narkotykowych czy pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu aby upewnić się czy nie ma nawrotów choroby z dala od obiektu.
Jeśli pacjenci cierpią z powodu różnych uzależnień, lub uzależnienia i zdrowia psychicznego problemu jednocześnie, opieka ambulatoryjna nie jest zalecana. Podobnie, leczenie odwykowe ambulatoryjne nie jest zalecane, jeśli pacjent przechodził wcześniej terapię po której doszło do nawrotu choroby.
Terapia Rodzinna
Jak już wiadomo uzależnienie dotyka nie tylko daną osobę, lecz też jego najbliższych, ukochanych. Jeśli osoba dotknięta problemem zdecyduje się na terapię pobytową jego najbliżsi mają zapewnione konsultację z terapeutami, psychologami w ramach leczenia odwykowego, jeśli jednak z jakiegoś powodu osoba zdecydowała się na terapię odwykową ambulatoryjną jego rodzina może skorzystać z konsultacji odpłatnie.